Rotterdam Airport wil uitbreiden, schreef kort geleden de luchthavendirecteur. Dat was goed voor de Rotterdamse economie en de musea. Het is voor het eerst dat de luchthaven directeur zich zo uitlaat over een nieuwe uitbreiding nadat niet zo lang geleden de milieuregels in het nadeel van de omwonenden en het voordeel van de luchthaven zijn aangepast, waardoor ze kon groeien. Dit had meer lawaaioverlast en luchtvervuiling tot gevolg.
Onzinvluchten
Er worden steeds meer onzinvluchten gemaakt. Honderden malen per jaar vliegen vliegtuigen van Rotterdam naar Eindhoven etc. Reizigers denken van Rotterdam naar hun vakantiebestemming te vliegen, maar vervolgens staat men tot 2 uur te wachten op Eindhoven, waar meer passagiers instappen. Daarmee wordt duidelijk dat er in de hele regio niet voldoende passagiers zijn voor de vluchten. Deze vluchten zijn duur voor passagiers, onrendabel voor luchtvaartmaatschappijen, extra vervuilend en leveren geen tijdwinst voor reizigers vanaf Rotterdam.
Stille vliegtuigen
De luchthaven zegt dat de vliegtuigen schoner en stiller worden. De vliegtuigen die nu worden gebruikt zijn allerminst stiller of schoner. Vliegtuigen van vooral Transavia zijn vaak ouder dan 10 jaar. Die zijn dus niet schoner en niet stiller. De stillere vliegtuigen komen er om de mensen minder overlast en luchtvervuiling te bezorgen. Het is wat gek dat je vliegtuigen schoner en stiller maakt, maar door vaker te vliegen je die winst ongedaan maakt. De omwonenden moeten er beter van worden. Deskundige, Dr Sjoerd Rienstra, van de TU in Eindhoven stelt dat vliegtugmotoren niet meer stiller kunnen worden dan nu het geval is. Dus als de politiek zegt dat de vliegtuigmotoren stiller worden is dat niet juist en kan dit argument niet worden gebruikt om méér te vluchten te kunnen toelaten.
Slaapverstoring
Nu worden vele duizenden mensen dagelijks in hun slaap gestoord. Dat levert gezondheidsproblemen op. Een luchthaven heeft ook de verantwoordelijkheid om op de gezondheid van de omwonenden in de gaten te houden. Geld verdienen alleen is niet genoeg.
Economie
De luchthaven doet vooral vakantievluchten, terwijl het bedoeld is als zakenvliegveld. Vakantievluchten zijn helemaal niet goed voor de Rotterdamse economie. Mensen gaan juist weg om op de vakantiebestemming geld uit te geven. Naar Nederland komen slechts heel weinig mensen via de Rotterdamse luchthaven. Dat zal zo blijven. Zakenlui maken zich echt geen zorgen over de 50 km die ze verder moeten rijden als ze via Schiphol reizen. Verder is het apart dat de luchthaven zich zorgen maakt over de Rotterdamse en Haagse economie. Het gaat natuurlijk alleen om de eigen omzet en winstcijfers.
Rotterdam Airport is slecht bereikbaar met OV. Met de trein ben je eerder op Schiphol dan op Zestienhoven. Een nieuwe verbinding is onbetaalbaar. Of Rotterdam Airport zou het helemaal zelf moeten betalen. Dat zal wel niet gebeuren. Ook zou Rotterdam Airport de isolatie moeten betalen van de woningen die het meest last hebben van lawaaioverlast. Bij Schiphol doen ze dat. Waarom dan niet bij Zestienhoven.
Sommige mensen zeggen dan: had je hier maar niet moeten gaan wonen. Je wist dat er een vliegveld lag. Het is wel zo dat 10 jaar geleden er zo nu en dan een vliegtuig vertrok van Zestienhoven en er geen vakantievluchten werden gemaakt. Dat is stiekem veranderd. Zakenvluchten zouden er komen. Het blijkt dat door een gat in de regelgeving vooral vakantievluchten worden gemaakt. Dat was toen niet voorzien. En ook dringt de vraag op of het wel netjes is dat het gemak van de een ten koste moet gaan van de gezondheid en woonplezier van anderen. Vooral als er niet eens tijdwinst wordt gemaakt met tussenlandingen op 50 - 80 kilometer afstand.
De luchthaven kan gemakkelijk andere bestemmingen toevoegen aan haar programma als ze onzinvluchten schrapt en nachtvluchten vermindert (1 nachtvlucht wordt gelijkgesteld aan 10 dagvluchten). Er is dus ruimte genoeg.